Co je Trager®?

Trager® je celostním přístupem k pohybové regeneraci těla.
Zprostředkovává tělesné vjemy, skrze které dochází k ovlivňování nevědomé mysli.
Přináší zlepšení vědomí těla, uvolnění bloků, boří nevyhovující pohybové vzorce, zlepšuje fungování svalových řetězců a celkovou koordinaci a držení těla, vnáší lehkost, více energie, odstraňuje bolesti, přináší nové možnosti pohybu.
Zde bude více informací o fasciích, vědecké a klinické studie i záznamy z odborné praxe, články z prestižních tiskopisů, o tom jak vše funguje.

 

Pro koho je Trager® vhodný a čím může pomoci?

Trager® vyhledávají i lidé při léčbě depresí, roztroušené sklerózy, sportovních a jiných úrazů, syndromu karpálního tunelu,
fyzického či emocionálního traumatu, svalových křečí, bolestí hlavy, dětské mozkové obrny, Parkinsonovy choroby, fibromyalgie.

Díky své jemnosti je Trager® vhodný pro všechny věkové kategorie, vč. těhotných žen.

Jaké další benefity mi sezení přinese?

Zde budou informace o tom, jaké další benefity přinese sezení.

Jak probíhá sezení s Trager® paktikantem?

Jedno sezení trvá přibližně 80 minut, jeho délka a obsah jsou přizpůsobeny potřebám klienta. Během sezení je klient oblečen, proto by si měl s sebou přinést pohodlné, ideálně volné bavlněné oblečení.

Sezení se skládá z úvodního navnímání těla skrze jednoduché pohyby a pozornost, tzv Mentastics® , a z následného „ošetření“ na lehátku, kdy je klient pasivní a praktikant mu zprostředkovává tělesné vjemy prostřednictvím jemné manipulace s tělem.

Na závěr sezení probíhá rekapitulace pocitů, zaměřené na uvědomění si rozdílů mezi současným vnímáním těla a vjemy před „ošetřením“.

Historie Trager® přístupu

Přístup Trager vznikl z celoživotní práce američana Dr. Miltona Tragera (1908 – 1997), který objevil základní princip svého terapeutického přístupu v mladém věku prostřednictvím odpovědi na otázku svého bratra, který z nich by mohl vyskočit výše. Odpověděl: „Místo toho se podívejme, kdo může přistát měkčeji.“

Dr. Milton Trager pomáhal svou metodou lidem s astmatem, roztroušenou sklerózou, svalovou dystrofií, obrnou a tisíci bolestivými zády.

Od sedmdesátých let Dr. Milton Trager vyučoval své metodě a v roce 1980 spolu se svou podporovatelkou Betty Fuller založili Tragerův® institut.

V současné době je metoda rozšířena zejména ve Spojených státech, Kanadě, Evropě, Austrálii a Japonsku.

Přejít nahoru